تبلیغات
www.photomusic.ir موسیقی در مجلات قدیمی

 

نوع مطلب :ترانه سرایان، آهنگ سازان ،

نوشته شده توسط:hamid

                                                                                                      (تقدیم به طرفداران داریوش)

هفته نامه اطلاعات هفتگی  جمعه 2 مهر 1350

داریوش خواننده ترانه به من نگو دوست دارم چگونه خواننده شد؟

«پرویز مقصدی آهنگسازی که ساخته های او را 90 درصد خوانندگان معروف  جوان اجرا کرده اند از چندی پیش با همکاری فرشید رمزی یک برنامه واریته برای تلویزیون اجرا می کند که روزهای یکشنبه از تلویزیون ملی پخش می شود . پرویز مقصدی در این برنامه سعی دارد از صداهای تازه و آماتور استفاده کند زیرا هدف تلویزیون از این برنامه واریته ،شکوفا ساختن استعدادهای تازه در ترانه خوانی است . تاکنون اونیک و داریوش در برنامه مزبور خوش درخشیده اند و این روزها پس از ترانه «می تونی مشت من و وا بکنی » اونیک ، «ترانه به من نگو دوست دارم » که با صدای داریوش اجرا شده جزء ترانه های روز  می باشد . داریوش خواننده این ترانه جوانی 21 ساله و دیپلمه است که کوشش دارد در دانشگاه به تحصیلش ادامه دهد . او برای نخستین بار بوسیله حسن خیاطباشی به تلویزیون راه یافت و ترانه های فکاهی برنامه خیاطباشی را اجرا می کرد . پس از آن چند ترانه دیگر به نام های قصه رسوایی ،شکسته پیمان ،غروب بی ترانه را اجرا کرد که هیچ یک گل نکرد ،اما ترانه به من نگو دوست دارم که از ساخته های مقصدی است نام او را به سر زبانها انداخت . از خصوصیات داریوش این است که صورتی کوچک دارد و برای آنکه صورتش بزرگتر جلوه کند موهای سر خود را به فرم بیتلها بلند کرده تا صورتش در میان موهایش پنهان شود »

با توجه به مطالب نوشته شده در هفته نامه اطلاعات هفتگی در باره داریوش بسیاری از مسایل روشن می شود .

1)داریوش پیش از حضور در برنامه شش و هشت در برنامه حسن خیاط باشی ترانه های فکاهی آن برنامه را اجرا می کرده . متاسفانه در هیچ سایت یا وبلاگ یا آلبومی ترانه ی فکاهی از داریوش موجود نمی باشد . این ترانه های فکاهی حلقه گمشده ی تاریخ موسیقی این مملکت است که امیدوارم روزی این ترانه ها از آرشیو کس یا کسانی بیرون آورده شود  مخصوصا بعضی از وبلاگهایی که خود را هواخواه داریوش معرفی می کنند و با گذاشتن ترانه هایی که صدای خواننده آن تا حدودی شبیه به داریوش است اما روح خواننده آن هم از آن خبر ندارد مانند ترانه گل بی خار و ...ادعا می کنند که ترانه های نایاب از داریوش دارند .

2)نام بعضی از ترانه های داریوش در وبلاگها وسایتها متاسفانه اشتباه گذاشته می شوند . در واقع دوستان با گذاشتن اطلاعات مجعول و سر تا پا غلط به شعور بازدیدکنندگان خود از وبلاگشان توهین می کنند . ترانه قصه رسوایی را ای غم من معرفی می کنند (ای غم من مونس من شبها درازه )و ترانه غروب بی ترانه را (می دونم یه روزی دل من می میره )  در پایان عکس کاملا نایاب گروه چشمک را که شامل داریوش ،کیوان ،اونیک ،ماسیس ،افشین ،آلیس و نلی هست را برای اولین بار بروی وبلاگ می گذارم . این عکس تا به حال در هیچ سایت یا وبلاگی آورده نشده است . عکس نامبرده در روی جلد هفته نامه اطلاعات هفتگی مورخه جمعه 10 دی ماه 1350 چاپ شده است .